V tomto článku se blíže podíváme na to, jak podle Dojeta vypadají tři vítězové a tři poražení z 10. etapy Vuelty, tedy časovky. Kdo se může radovat a kdo bude mlátit hlavou do zdi? Pojďme na to!

Vítěz: Remco Evenepoel

Je jasné, že vítěze závodu musíme chválit. To co dnes předvedl jezdec Quick-Step Alpha Vinyl bylo neuvěřitelné a nikdo se mu nedokázal ani přiblížit. Trasu časovky mezi Elche a Alicante doslova prolétl. S průměrnou rychlostí 55,676 zajel nejrychlejší časovku letošního roku. Navíc výrazně navýšil svůj náskok v čele závodu na Primože Rogliče, který nyní činí 2:41. Svoje si splnil. Mladý Belgičan vyhlašoval, že si jede primárně pro etapový triumf. To teď odškrtne a je otázkou, kam dál dokáže útočit, jaké další cíle si vytyčí. Náskok má solidní, ale jeden špatný den může všechno zhatit. Tento týden bude pro něj, jeho tým i celý závod klíčový. Bát by se měl především etapy patnácté do pohoří Sierra Nevada.

Poražený: Rohan Dennis

Úplně opačný příběh než u Evenepoela. Australský mistr, který ale nebude na domácím šampionátu reprezentovat svoji zemi, chtěl ukázat své kvality. Jenže to nevyšlo. A velmi brutálně. Rohan Dennis je možná největším zklamáním celé etapy. V cíli registroval až 19. čas se ztrátou 2:21. A když uvážíme, kdo všechno dvojnásobného mistra světa porazil, je to propadák. Lepší čas (a to výrazně) měli v cíli i Enric Mas nebo Miguel Ángel López, což jsou jezdci, kteří sice zajeli dnes životní časovku, ale Dennisovi by v této disciplíně neměli konkurovat, natož ho porazit o půl minuty! Uvidíme jestli bude alespoň nyní platný Rogličovi nebo zůstane i dále neviditelný. Nyní ho Slovinec potřebuje víc než kdy dřív.

Vítěz: INEOS Grenadiers

U týmu INEOS jsme zvyklí na jiné výsledky a vesměs je tato Vuelta hodnocena jako propadák, především v zahraničí. Nicméně, já bych to tak neřekl. Přece jenom Pavel Sivakov, Tao Geoghegan Hart a především Carlos Rodríguez odvádí dobrou práci a jsou podle mého plnohodnotnou náhradou za mdlého Carapaze. Dnes to navíc všichni tři podtrhli neskutečnou časovkou a Rodríguez bral 4. místo, Sivakov 5. a Hart 8. Z konkurence se před ně dostali jen Evenepoel s Rogličem a před Harta ještě Yates. Navíc se po různých problémech z prvního týdny všichni dostali do Top 10 a především Rodríguez může zatím ze 4. příčky pomýšlet ještě dál.

Poražený: João Almeida

Portugalec jel svoji časovku dobře. Až do poslední zatáčky, kdy se hloupou chybou připravil možná i o 20 vteřin. Co se stalo? Almeida měl v klidu na Top 10. Atakoval 6. nebo 7. místo, když najednou minul zatáčku a jel mimo trať. Pravděpodobně sledoval motorku před sebou a nedával pozor. A už to bylo, Almeida jel pryč a čas utíkal. Musel zpomalit, otočit se, nabrat rychlost, vrátit se na trať a dojet do cíle. Suma sumárum je z toho přes 20 ztracených vteřin a místo nejlepší desítky až 15. místo. Zpackaný den pro UAE, jelikož i s tímto výletem byl lepší než Ayuso, který je asi v tuto chvíli lídr číslo 1 v týmu.

Vítěz: Simon Yates, Enric Mas, Miguel Ángel López

Nejprve jsem zde chtěl básnit jen o Simonu Yatesovi. Jenže nakonec jsem se rozhodl zařadit sem i Enrica Mase a Miguela Ángela Lópeze. Nejprve Brit. To, co se sebou letos udělal v časovkách je neskutečné. Z jezdce, který spíše ztrácel nebo přinejlepším patřil do lepšího průměru, se najednou Yates posouvá blíže ke špičce mezi jezdci na celkové pořadí. Na své časovce zapracoval a letos ještě nebyl mimo nejlepší desítku. Mnohem větší překvapení jsou ale Enric Mas a Miguel Ángel López. Papírově jezdci, kteří při časovce mají jen limitovat ztráty dnes oba zajeli životní výsledek a López zaznamenal 9. čas (5 sekund za 7. Yatesem) a Mas dojel 10. Španěl se udržel na průběžném pódiu a López se nenápadným stylem dostal do nejlepší desítky.

Poražený: Bora-hansgrohe

Největší poražený na plné čáře. Tým Bora-hansgrohe to dneska může skoro zabalit. Jejich nejvýraznější postava Sam Bennett odstoupil těsně před startem etapy a ambice na celkové pořadí jakoby odešly s ním. Wilco Kelderman i Sergio Higuita už o tyto ambice přišli a teď i Jai Hindley po nepovedené časovce vypadl z nejlepší desítky. Paradoxně se i v etapě všichni tři hezky srovnali vedle sebe na 43., 44. a 45. místě se ztrátou kolem 3:50. V tuto chvíli bych řekl, že Bora celkové ambice pohřbila a jde se soustředit na etapy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno