Nadešel ten správný čas na větu: „My jsme vám to říkali…“ V dnešním příspěvku se podíváme na Tour Down Under a především na jednu „dojeťáckou“ legendu, která ukazuje, že už od začátku sezóny je tu pro nás v plné síle.

No nemůže být řeč o nikom menším než Simonu Yatesovi. Vždyť to bylo úplně jasné, nad Slunce jasné a nevím jak moc ještě jinak jasné, že to takhle dopadne.

V Austrálii je odjetý prolog a 3 etapy a scénář přece nemohl být jiný. Ta varianta nikdy neexistovala, aby se stalo něco jinak.

Když jsme s Vojtou točili představení závodu, tak jsme si to říkali taky, že to tak dopadne. Ale přece jsme vsadili na Michela Matthewse jako na lídra týmu Jayco AlUla. A on byl a byl spolehlivý lídr, sbíral bonusy a všechno a Simon Yates mu byl ochotně k ruce. Měli jsme důvod k optimismu.

Ale ono to muselo přijít, náš favorit Matthews měl ve druhé etapě defekt v rozhodující chvíli, což jsme vlastně po zkušenostech měli čekat, že se stane. No a Simon Yates vyrazil do útoku s Dennisem, Vinem, Schmidem a Hindleym.

Klasický scénář, kdy naši předzávodní favorité vypadnou (Bettiol s křečí, Hayter ještě nebyl vidět, Matthews defekt, Moscon pád…. no dobře, Moscona nechme stranou) a Yates, kterého jsme zase odmítli tipovat a věřit mu, bude mezi nejlepšími. Jen kdybychom mu věřili. To by se stal pravý opak a Yates by se pravděpodobně rozbil už v prologu na startovní rampě.

Ale to se nestalo a po třetí etapě, kde se jako jediný ve stoupání Corkscrew udržel Jaye Vina při jeho útoku (pak tam dojel ještě Bilbao), je jeden z největších favoritů na celkovou výhru. Bravo Dojeto, Bravo. Za naši službu, kterou jsme Simonovi prokázali a neustále prokazujeme, bych čekal alespoň pořádný dárkový koš. Protože znovu nezklamal a jezdí přesně opačně, než predikujeme. Jak jinak, už jsme zvyklí….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno